عسل خام چیست؟ خواص و ویژگی های شگفت انگیز عسل خام (عسل سرد)

عسل خام

عسل یکی از محصولات طبیعی است که به دلیل خواص بیشمارش، از بین محصولات غذایی مختلف بیشترین توجه را به خود جلب کرده است. در این مطالعه، ویژگی های عسل خام یا عسل سرد ژاو به منظور شناسایی و تشخیص آن بررسی شده است.

عسل خام چیست؟

عسل خام یکی از محصولات طبیعی و مفید است که از دیرباز در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما بین عسل خام و عسل معمولی (عسل تجاری یا عسل رایج) تفاوت‌هایی وجود دارد که می‌تواند تأثیر آنها بر سلامت و خواص آنها را تغییر دهد.

عسل خام چگونه تولید می شود؟

عسل خام بدون هیچ گونه فیلتراسیون یا گرمایش تولید می‌شود، در حالی که عسل معمولی در فرآیند تولید خود از گرمایش ملایم و فیلتراسیون استفاده می‌کند. این فرآیندها ممکن است بر برخی از خواص و مواد مغذی عسل تأثیر بگذارند.

برای آشنایی با "دمای طبیعی عسل" میتوانید، از بخش مقالات علمی عسل مجله سین سا ژاو استفاده کنید.

خواص عسل خام چیست؟

در یکی از تحقیقات برای بررسی ویژگی‌ها و خواص عسل خام، نمونه‌هایی از عسل خام از مناطق مختلف جمع‌آوری شد. سپس با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی، ویژگی‌های شیمیایی و فیزیکی این نمونه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به نتایج به دست آمده، مشخص شد که عسل خام دارای خواص ضد میکروبی، ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی بالایی است. همچنین، میزان شکر در عسل خام بالا بوده و دارای خواص غذایی مفیدی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف است.

مواد مغذی عسل خام

عسل خام و سرد به دلیل عدم تجزیه و تحلیل طولانی و فرآیندهای اضافی، معمولاً دارای مواد مغذی بیشتری است. در حالی که عسل رایج ممکن است در فرآیند گرمایش برخی از مواد مغذی را از دست بدهد. بنابراین، عسل خام معمولاً غنی‌تر از نظر مواد مغذی است.

خواص آنتی‌اکسیدانی عسل خام

عسل خام به دلیل حفظ خواص طبیعی خود، معمولاً دارای آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری است که می‌تواند در مبارزه با آسیب‌های اکسیداتیو و حفظ سلامت سلول‌ها و بافت‌ها مؤثر باشد. در عوض، عسل معمولی ممکن است در فرآیند گرمایش برخی از آنتی‌اکسیدان‌ها را از دست بدهد.

 

برای آشنایی با "روش های درمان سرطان با عسل گرما ندیده" میتوانید، از بخش مقالات علمی عسل مجله سین سا ژاو استفاده کنید.

 

خواص ضدباکتریایی عسل خام

عسل خام به دلیل خواص ضدباکتریایی طبیعی خود، می‌تواند در مبارزه با عفونت‌ها و بیماری‌ها مؤثر باشد. این خواص ضدباکتریایی در عسل رایج ممکن است به دلیل فرآیند گرمایش کمتر باشد و بنابراین تأثیر کمتری در مبارزه با عفونت‌ها داشته باشد.

طعم و عطر عسل خام سین سا ژاو

عسل خام معمولاً طعم و عطر طبیعی‌تری دارد، زیرا در فرآیند تولید آن هیچ تغییرات اساسی اعمال نمی‌شود. در عوض، عسل گرما دیده (عسل تجاری) ممکن است به دلیل فرآیند گرمایش طعم و عطر متفاوتی داشته باشد.

انتخاب عسل خوب

با توجه به این مطالب، اگر می خواهید از تمامی فواید سلامتی عسل بهره مند شوید، می بایست عسل گرما ندیده (سرد و خام) را انتخاب کنید. اگر برچسب روی عسل حاوی عبارت "گرما ندیده" نباشد، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که عسل، فراوری شده، پاستوریزه و یا گرمادیده باشد. بر روی بسیاری از انواع عسل های پاستوریزه عبارت "عسل خالص" درج شده است که این کلمات نیز دلیلی بر خام و گرما ندیده بودن بودن عسل نیست. حتی محصولاتی که بعنوان "عسل ارگانیک" بفروش می رسند نیز ممکن است خام و بکر نباشند چرا که بعضی تولیدکنندگان عسل ارگانیک، آن را پاستوریزه می کنند. عسل هایی که به عنوان عسل تک گیاه، مانند "عسل آویشن"، "عسل گشنیز" و ...  به فروش می رسند نیز، الزاما خام، فراوری نشده و حرارت ندیده نیستند. پس مهمترین عبارتی که باید روی بسته بندی محصول به دنبال آن باشید، عبارت "عسل گرماندیده" یا "عسل سرد" است. برخی محصولات عسل فرآوری شده حاوی شربت ذرت، فروکتوز بالا یا سایر مواد افزودنی هستند. برای اطمینان از خام بودن عسل حتما برچسب روی محصول را مطالعه نمایید.

محتوای فنلی در عسل های مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. بهترین عسل ها دارای محتوای گیاهی بالایی از گرده های جمع آوری شده توسط زنبورهای تولید کننده عسل هستند. این ترکیبات به طور قابل توجهی به ایجاد خواص آنتی اکسیدانی و شیمیایی در عسل کمک می کنند، اما به تنهایی، دلیل وجود آنها نیستند. پاستورزه کردن، فیلتراسیون و حرارت دادن عسل می تواند باعث از بین رفتن این خواص عسل شود. بنابراین برای حفظ و بهبود سلامتی و نیز افزایش سطح ایمنی بدن، توصیه می شود عسل گرما ندیده مصرف کنید.

 

برای آشنایی با "روش های درمان سرطان با عسل گرما ندیده" میتوانید، از بخش مقالات علمی عسل مجله سین سا ژاو استفاده کنید.

 

عسل گرما ندیده را از کجا تهیه کنیم

برای یافتن عسل گرما ندیده، بدنبال محصولاتی باشید که روی برچسب آن ها، کلمه "گرما ندیده" نوشته شده باشد. محصولاتی که عبارات "ارگانیک" یا " خالص" بر آنها درج شده لزوما گرما ندیده نیستند. ظاهر عسل نیز می تواند در تشخیص خام بودن عسل کمک کند. عسل رایج ظاهری بسیار شفاف و بدون زائده دارد. این در حالیست که عسل گرما ندیده دارای رنگ ترکیبی و ظاهری کدر یا کرمی می باشد. عسل گرما ندیده، سریع تر از عسل رایج کریستالیزه (رس بسته، شکرک زدن عسل) می شود. 

ممکن است با اصطلاحات "عسل خام" یا "عسل گرما ندیده" یا "عسل سرد" یا "عسل حرارت ندیده" برخورد کرده باشید، سین سا ژاو ارائه دهنده عسل گرما ندیده می باشد که به نام عسل سرد نیز شناخته می شود.

قیمت عسل گرما ندیده (خام و سرد)

عسل گرما ندیده معمولاً قیمت بیشتری نسبت به عسل رایج دارد، زیرا فرآیند تولید آن کمتری از زمان و انرژی مصرف می‌کند و حاوی مواد مغذی بیشتری است. همچنین عسل خام و سرد ژاو فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی طبیعی و ضدعفونی کننده موضعی مورد استفاده قرار گیرد.

عسل گرماندیده سین‌سا ژاو چیست؟

عسل گرما ندیده و خام ژاو نوعی عسل با فرمولاسیون ویژه است که به منظور حفظ خواص درمانی آن، در معرض حرارت و گرما قرار نگرفته است. شما برای تهیه و خرید عسل سرد ژاو، مناسب برای بیماران مبتلا به سرطان می توانید از بخش خرید محصولات عسل سایت ما دیدن کنید و یا برای دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید عسل با همکاران ما در ارتباط باشید.

10 اردیبهشت، 1403 عسل
در این مقاله، به بررسی فواید عسل خام برای مردان می‌پردازیم. از افزایش استقامت و انرژی تا تقویت سیستم ایمنی و بهبود عملکرد جنسی....
12 آذر، 1402 عسل
برخی افراد معتقدند که صبحانه بهترین زمان مصرف عسل برای معده است، در حالی که دیگران معتقدند که مصرف شب قبل از خواب بهتر است؛ اما زمان طلایی مصرف عسل کدام است؟...
30 آبان، 1402 عسل
آیا عسل می‌تواند به عنوان یک روش طبیعی و موثر در درمان رفلاکس اسید معده مورد استفاده قرار گیرد؟ در این مقاله ارتباط عسل با درمان رفلاکس معده را بررسی می‌کنیم....
06 شهریور، 1402 عسل
عسل سرد حاوی آنزیم‌های متعددی از جمله آمیلاز، اینورتاز و گلوکز اکسیداز است که نقش مهمی در خواص درمانی و تغذیه‌ای آن دارند. آگاهی از آنزیم‌های عسل سرد برای مصرف صحیح عسل خام ضروری است....
30 مرداد، 1402 عسل
عسل دارای فوایدی همچون بهبود سلامت قلب می باشد، در این مقاله به فواید عسل گرما ندیده و مضرات عسل معمولی میپردازیم. استفاده میزان مناسب عسل گرماندیده معجزه میکند...
16 مرداد، 1402 عسل
در این مقاله با تفاوت عسل گرما ندیده و عسل رایج آشنا می شوید. بین عسل گرما ندیده (عسل سرد) و عسل معمولی (عسل فرآوری شده) تفاوت‌هایی وجود دارد که می‌تواند تأثیرات و خواص آن ها را تغییر دهد....
01 مرداد، 1402 عسل
دمای نگهداری عسل خام بسیار اهمیت دارد؛ عسل گرماندیده، سرد و خام باید در دمای طبیعی محیط نگهداری شود وگرنه خواص درمانی خود را از دست می دهد. عسل خام نوعی عسل خالص و فراوری نشده است که تحت هیچ‌گ...
28 تیر، 1402 عسل
عسل خام و گرما ندیده دارای مزایای فراوانی برای سلامتی است. در این مقاله به بررسی مزایای عسل گرما ندیده نسبت به عسل معمولی پرداخته و نحوه فرآوری آن‌ها را بررسی می‌کنیم. همچنین مواد مغذی و آنتی‌...
19 تیر، 1402 عسل
عسل به طور طبیعی در تمام اشکال آن حاوی مواد مغذی و آنزیم هایی است که دارای فواید بسیاری برای سلامتی و کاربردهای متنوعی در علم پزشکی می باشد. در واقع، در طول تاریخ از عسل به عنوان یک درمان عامی...
خرید عسل