10 اردیبهشت، 1403 عسل
در این مقاله، به بررسی فواید عسل خام برای مردان می‌پردازیم. از افزایش استقامت و انرژی تا تقویت سیستم ایمنی و بهبود عملکرد جنسی....
21 اسفند، 1402 عسل
در این مقاله، به بررسی چند کاربرد جالب و متنوع از عسل می‌پردازیم که ممکن است تاکنون به آن‌ها توجه نکرده باشید....
07 اسفند، 1402 عسل
وقتی عسل و دارچین با هم ترکیب می‌شوند، تأثیرات بسیار قویتری را ایجاد می‌کنند. در این مقاله به بررسی 9 فایده ترکیب عسل و دارچین برای سلامتی پرداخته خواهد شد....
30 بهمن، 1402 عسل
در این مقاله، به بررسی مزایای ترکیب میوه خشک و عسل می‌پردازیم و نکات مهمی را برای استفاده بهینه از میوه‌ خشک در عسل ارائه می‌دهیم....
17 بهمن، 1402 عسل
در اینجا 14 نوشیدنی با عسل را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید با عسل گرماندیده تهیه کنید و از طعم و خواص شربت عسل لذت ببرید....
02 بهمن، 1402 عسل
در این مقاله، به بررسی 5 فایده معجزه‌آسای عسل در رژیم غذایی خواهیم پرداخت و نکات مهمی را برای استفاده صحیح از عسل گرما ندیده در رژیم غذایی بیان خواهیم کرد....
26 دی، 1402 عسل
در این مقاله قصد داریم درباره اسیدهای موجود در عسل و اهمیت آن‌ها صحبت کنیم. همچنین، به بررسی خواص و فواید این اسیدها در عسل برای سلامتی می‌پردازیم....
20 دی، 1402 عسل
آلوئه ورا و عسل گرماندیده، دو محصول طبیعی هستند که به دلیل خواص ضد التهابی، ضد عفونی کننده و تسکین‌دهنده‌ی آن‌ها، می‌توانند در رادیوتراپی مفید باشند....
04 دی، 1402 عسل
استفاده از داروها و شیمی درمانی ممکن است عوارض جانبی ناخوشایندی را به همراه داشته باشد. در این مقاله، به بررسی نقش عسل در کاهش عوارض شیمی درمانی خواهیم پرداخت....
29 آذر، 1402 عسل
یکی از روش‌هایی که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از عسل به عنوان یک واکسن طبیعی سرطان، کاهش علل ایجاد و مبارزه با آن است....
20 آذر، 1402 عسل
عسل یکی از محصولاتی است که برای کودکان ارزش غذایی بالایی دارد؛ اینجا به بررسی خواص عسل برای کودکان و سنی که کودکان می‌توانند عسل را مصرف کنند، خواهیم پرداخت....
12 آذر، 1402 عسل
برخی افراد معتقدند که صبحانه بهترین زمان مصرف عسل برای معده است، در حالی که دیگران معتقدند که مصرف شب قبل از خواب بهتر است؛ اما زمان طلایی مصرف عسل کدام است؟...

درمان پزشکی سرطان، شیمی درمانی و رادیوتراپی است و انجام این درمان‌ها باعث آسیب به دیگر سلول‌های سالم بدن می‌شودکه در این صفحه میتوانید مطالب آموزشی درباره عسل گرما ندیده ژاو و خواص ضد سرطانی رو یاد بگیرید. به تازگی مطالعات زیادی برروی استفاده از محصولات طبیعی در پیشگیری و درمان سرطان انجام شده است. از میان محصولات طبیعی، تحقیقات گسترده‌ای برروی عسل انجام شده است. مکانیسم‌های خاصیت ضد سرطانی عسل گرماندیده ناشی از فعالیت‌های آپوپتوزی، ضد تکثیر، فاکتور نکروز ضد تومور، خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، استروژنیک و تنظیم کننده ایمنی است. در این مقاله، نتایج برخی از این مطالعات گردآوری شده تا مکانیسم این عملکرد مورد بررسی قرار گیرد.

مطالب آموزشی درباره عسل گرما ندیده

سالانه 11 میلیون نفر در سطح جهان به سرطان مبتلا می‌شوند که متاسفانه 7.6 میلیون نفر از این بیماران در اثر ابتلا به این بیماری، جان خود را از دست می‌دهند. سرطان دارای فرآیندهای چند مرحله‌ای است که از یک سلول واحد جهش یافته شروع می‌شود که ویژگی آن تکثیر، تهاجم و متاستاز سریع است. این پروسه پویا بود و در اثر عوامل سرطان‌زا (کارسینوژن‌ها)، محرک‌های تومور و عوامل التهابی فعال می‌شوند.
درمان‌های بالینی سرطان شامل جراحی، رادیوتراپی و شیمی درمانی است. انجام هر یک از این روش‌ها عوارض جانبی جدی را به همراه دارد. درمان‌های جدید سرطان با هدف ایجاد اختلال در مولکول‌های خاص که دلیل ایجاد سرطان هستند، انجام می‌شوند.
محصولات طبیعی مانند، عسل گرما ندیده دارای اثرات ضد سرطانی هستند که پلی فنول‌های موجود در آن، یکی از فاکتورهای اصلی ایجاد کننده خاصیت ضد سرطانی عسل گرما ندیده محسوب می‌شود.
وهمچنین عسل گرما ندیده فعالیت ضد توموری که در داروهای شیمی درمانی وجود دارد، مانند 5-فلوروراسیل و سیکلوفسفامید را تقویت می‌کند.
عسل گرما ندیده از قندها، فلاوونوئیدها، فنولیک اسیدها، آنزیم‌ها، آمینواسیدها، پروتئین‌ها و ترکیبات گوناگونی ساخته شده است. محتویات عسل گرما ندیده بر اساس منشا گیاهی آن متغیر است. بررسی‌ها نشان می‌دهند که عسل گرما ندیده دارای خواص ضد التهابی، ضد میکروبی، ضد جهش ژنتیکی، آنتی اکسیدانی و ضد تومور می‌باشد. طبق تحقیقات انجام شده، محتویات فنولیکی عسل گرما ندیده دارای فعالیت ضد لوسمی در برابر انواع مختلف رده‌های سلول لوسمی است. خواص ضد سرطانی عسل گرما ندیده در برابر بافت‌ها و خطوط سلولی متعددی از جمله سرطان پستان، کولورکتال، کلیه، پروستات، آندومتر، دهانه رحم و سرطان دهان ثابت شده است.


عسل گرما ندیده و خاصیت آپوپتوزی آن (از ببین برندگی سلول های آسیب دیده)

دو ویژگی مهم سلول‌های سرطانی که میتوان به آن‌ها اشاره کرده، تکثیر کنترل نشده سلولی و ترن آور آپوپتوزی ناکافی است و داروهایی که معمولا برای درمان سرطان استفاده می‌شوند، محرک از ببین برندگی سلول‌های آسیب دیده هستند.
نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که عسل گرما ندیده، در انواع مختلفی از سلول‌های سرطانی با انجام قطب زدایی باعث از بین رفتن سلول‌های آسیب دیده می‌شوند. همچنین سطح فعال سازی کاسپاز را در خطوط سلولی سرطانی افزایش می‌دهد که این تاثیر، به دلیل مقادیر بالای اسید آمینه و ترکیبات آلی موجود در عسل گرما ندیده است و با افزایش پاسخ سلولی و تنظیم بیان پروتئین‌های حامی آپوپتوز و ضد آپوپتوز در خطوط سلولی سرطان، باعث از بین رفتن سلول‌های سرطانی می‌شود. مصرف عسل گرما ندیده، بیان کاسپاز و پروتئین پروآپوپتوز بکس را تقویت می‌کند و بیان پروتئین ضدآپوپتوز را نیز کاهش می‌دهد.
عسل گرما ندیده باعث تولید برخی گونه‌های واکنش‌گر اکسیژن می‌شود و بیان پروتئین‌های پروآپوپتوز و ضد آپوپتوز مانند بکس و را متوقف می‌کند.
و همچنین مصرف عسل گرما ندیده با توجه به مواد مغذی موجود در آن به عنوان یک درمان کمکی محسوب می‌شود. عسل گرما ندیده را می‌توان به دلیل خاصیت آپوپتوزی عامل طبیعی ضد سرطانی در نظر داشت و مشابه عملکرد شیمی درمانی در مواجه با سلول‌های سرطانی عمل می‌کنند.

عسل گرما ندیده و خاصیت ضد تکثیری آن

تقسیم سلول‌ها در تمام طول عمر انسان ادامه دارد. تمام رویدادهای داخل چرخه سلولی توسط چند پروتئین متفاوت تنظیم و بررسی می‌شود. بیان بیش از حد و بی نظمی فاکتورهای رشد چرخه سلولی با تومورزایی مرتبط هستند. که این بی‌نظمی می‌تواند نشانه‌ای از وقوع سرطان باشد.
بررسی‌ها نشان می‌دهند که مصرف عسل گرما ندیده می‌تواند در توقف چرخه سلولی موثر باشد.
بر این اساس، عسل گرما ندیده می‌تواند با توقف چرخه سلولی به کاهش تکثیر سلول‌های تومور کمک کند. تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف عسل و برخی ترکیب موجود در آن می‌توانند چرخه سلولی در خطوط سلول‌های سرطانی را مسدود کنند.
این اثر بازدارندگی بر روی تکثیر سلولی تومور و در ادامه تنظیم بسیاری از مسیرهای سلولی از طریق آنزیم‌های موجود در عسل گرما ندیده عمل می‌کنند. همچنین مصرف عسل گرما ندیده به دلیل ایجاد اختلال در چرخه سلولی، باعث توقف رشد سلول‌های سرطانی می‌شود. و خاصیت ضد تکثیری عسل گرما ندیده بر اساس دز و زمان مصرف تعیین می‌شود.

عسل گرما ندیده و تاثیر آن بر روی فاکتور نکروز تومور (TNF):

شواهد نشان می‌دهند که فاکتور نکروز تومور در ایجاد، رشد و پیشرفت تومور نقش دارد. تاثیر فاکتور نکروز تومور در ایجاد التهاب و ارتباط آن با بسیاری از بیماری ها نشات می‌گیرد. این فعال‌سازی باعث بیان برخی ژن‌های التهابی می‌شود. این فاکتور، عامل رشدی برای بسیاری از سلول‌های تومور است. در نتیجه دارای نقشی دوگانه می‌باشد که در عین حال میتواند مفید و یا زیان آور بوده از این جهت که برای ایجاد و یا مهار بیماری‌های عفونی کاربرد دارد.
پروتئین‌های موجود در عسل گرما ندیده، دارای خواص ضد توموری هستند. این پروتئین ها باعث تحریک ماکروفاژها و در نتیجه، ترشح سیتوکین های فاکتور نکروز تومور می‌شوند.


عسل گرما ندیده و خواص ضد التهابی و تنظیم کننده ایمنی

التهاب مزمن با ابتلا به سرطان مرتبط است. التهاب بیش از حد یا طولانی مدت می‌تواند باعث آسیب به بافت‌ها و در نتیجه جلوگیری از بهبودی شود. عسل گرما ندیده، خاصیت ضدالتهابی دارد. تحقیقات انجام شده، نشان می‌دهند که مصرف عسل گرما ندیده در کشت‌های سلولی، مدل‌های حیوانی و آزمایش های بالینی نتیجه کاهش التهاب را به همراه داشته است. فرآیند التهابی در اثر انواع مختلفی از مواد شیمیایی و یا عامل‌های زیستی از جمله آنزیم‌های ایجاد کننده التهاب و سیتوکین‌ها ایجاد می‌شود. آنزیم‌ها در فرآیند التهابی نقش کاتالیزی در متابولیسم را دارد. وجود ترکیبات فنولیکی در عسل گرما ندیده، باعث خواص ضد التهابی آن می‌شوند.
این مکانیسم شامل سرکوب فعالیت‌های التهاب‌زای است. همچنین تحقیقات نشان میدهد که مصرف عسل گرما ندیده و ترکیبات آن در تنظیم پروتئین‌ها موثر است.
عسل گرما ندیده باعث تحریک و تولید آنتی بادی‌ها، لنفوسیت‌های گروه بی و تی، نوتروفیل ها، مونوسیت‌ها، ائوزینوفیل‌ها و سلول‌های کشنده طبیعی طی پاسخ‌های اولیه و ثانویه ایمنی می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهند که عسل گرما ندیده با تحریک ماکروفاژها، سلول‌های گروه تی، سلول‌های بی و اثرات ضد توموری را در بدن افزایش می‌دهد.
همچنین قندها پس از گوارش، به آهستگی جذب شده و باعث تولید محصولات تخمیری اسید چرب زنجیره کوتاه می‌شوند. گوارش عسل گرما ندیده نیز باعث تولید اسید چرب زنجیره کوتاه می‌شود. بر اساس تحقیقات انجام شده، اسید چرب زنجیره کوتاه به طور مستقیم یا غیرمستقیم خواص تنظیم کننده ایمنی را دارد. بنابراین وجود این قندهای تخمیرپذیر در عسل گرما ندیده، باعث تحریک سیستم ایمنی می‌شود. به طور مثال یکی از قندهای موجود در عسل گرما ندیده به نام نیجرولیگوساکاریدها باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شود . ترکیبات غیرقندی عسل گرما ندیده نیز می‌توانند در تنظیم ایمنی نقش داشته باشند .

عسل گرما ندیده و خواص آنتی اکسیدانی آن

نقش استرس اکسیداتیو از جمله رادیکال‌های آزاد در فرآیند پیشگیری از سرطان کاملا تایید شده است. گونه‌های واکنشگر اکسیژن، نیتروژن مانند هیدروکسیل رادیکال، سوپراکساید، هیدروژن پروکساید، نیتریک اکساید، پروکسی نیتریت و دیگر موارد از جمله عوامل استرس اکسیداتیوی هستند که باعث آسیب به لیپیدها، پروتئین ها و دی ان ای در سلول‌ها می‌شوند. سلول‌ها در برابر آسیب اکسیداتیو از خود دفاع می‌کنند. این سیستم دفاعی، از آنتی اکسیدان‌ها یا عوامل محافظتی اکسیداتیو تشکیل شده است . آنتی اکسیدان‌ها با از بین بردن رادیکال‌های آزاد می‌توانند سرطان را مهار کنند. ظرفیت آنتی اکسیدانی عسل گرما ندیده به پیشگیری از برخی بیماری‌های مزمن و حاد مانند دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های التهابی و سرطان کمک می‌کند. به دلیل وجود فنولیک اسیدها و فلاوونوئیدها، عسل گرما ندیده دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است.
اثر ضد سرطانی عسل گرما ندیده را نیز می‌توان به خاصیت آنتی اکسیدانی آن نسبت داد. بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی با آپوپتوز در سلول‌های کارسینوم سلول کبدی مرتبط است. مصرف روزانه 1.2 گرم عسل گرما ندیده به ازای هر کیلو وزن بدن، باعث افزایش مقدار و فعالیت عوامل آنتی اکسیدانی مانند بتاکاروتن، ویتامین سی، گلوتاتیون ردوکتاز و اوریک اسید می‌شود.

عسل گرما ندیده و خاصیت ضد جهش ژنتیکی آن

جهش زایی یا قابلیت ایجاد جهش ژنتیکی با ایجاد سرطان مرتبط است . بررسی‌ها نشان می‌دهد که خاصیت ضد جهش زایی بالای عسل گرما ندیده و در نتیجه تاثیر ضد سرطانی آن موثر است.
طیق پژوهش‌های انجام شده، تاثیر عسل گرما ندیده بر سلول‌های که در معرض اشعه UV قرار گرفته‌اند نشان می‌دهند در سلول‌های جهش ژنتیکی ایجاد شده است. همچنین محققین، بررسی های در راستای از بین بردن برخی از ژن‌های مهم درگیر، در جهش زایی انجام داده‌اند که بر مبنای نتایج آن‌ها، تغییرات به طور قابل توجهی با مصرف عسل مهار می‌شوند که این تاثیر، تایید کننده خواص ضد جهش زایی قوی عسل گرما ندیده است.
عسل گرما ندیده حاصل از گل‌های مختلف، خاصیت سرکوب جهش زایی را دارند.

عسل گرما ندیده و تاثیر آن در تنظیم استروژن

استروژن در برخی سرطان‌ها نقش دارد. عسل گرما ندیده با فعالیت آنتاگونیستی باعث تنظیم استروژن می‌شود. این امر در سرطان‌های وابسته به استروژن مانند سرطان‌های پستان و آندومتر موثر است. گیرنده‌های استروژن با اتصال به استروژن دیمرایز شده و به داخل هسته منتقل می‌شوند. این مجموعه‌ها در ادامه به دیگر توالی های پایه DNA به نام المان‌های پاسخ استروژن متصل می‌شوند و به رونویسی و ترجمه اثر استروژنی در بافت هدف می‌پردازند .
این رشته سیگنال، ایجاد شده توسط استروژن را می‌توان در هر مرحله‌ای از بین برد. نتایج به دست آمده نشان می‌دهند که عسل گرما ندیده به دست آمده از منابع مختلف گیاهی، دارای اثرات استروژنی و متوقف کننده گیرنده‌های استروژنی است. این اثر، به دلیل وجود محتوای فنولیکی در عسل گرما ندیده ایجاد می‌شود. عصاره عسل گرما ندیده دارای اثر آگونیستی استروژن در غلظت های بالا (20-100 lg/mL ) و اثر آنتاگونیستی در غلظت های پایین (0.2–5 μg/mL) است.

نتیجه گیری

شواهد نشان می‌دهند که عسل گرما ندیده با استفاده از مکانیسم‌های مختلفی عامل ضد سرطانی به شمار می‌آید. مطالعات انجام شده نشان دهنده خاصیت ضد سرطانی عسل با دخالت در برخی از مسیرهای پیام رسانی سلولی از جمله مسیرهای تحریک آپوپتوز، ضد تکثیری، ضد التهابی و ضد جهش زایی است. و همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی در عسل گرما ندیده از جهش های ژنتیکی جلوگیری می‌کند و مصرف عسل گرما ندیده باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می‌شود.

انتخاب عسل خوب

با توجه به این مطالب، اگر می خواهید از تمامی فواید سلامتی عسل بهره مند شوید، می بایست عسل گرما ندیده (سرد و خام) را انتخاب کنید. اگر برچسب روی عسل حاوی عبارت "گرما ندیده" نباشد، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که عسل، فراوری شده، پاستوریزه و یا گرمادیده باشد. بر روی بسیاری از انواع عسل های پاستوریزه عبارت "عسل خالص" درج شده است که این کلمات نیز دلیلی بر خام و گرما ندیده بودن بودن عسل نیست. حتی محصولاتی که بعنوان "عسل ارگانیک" بفروش می رسند نیز ممکن است خام و بکر نباشند چرا که بعضی تولیدکنندگان عسل ارگانیک، آن را پاستوریزه می کنند. عسل هایی که به عنوان عسل تک گیاه، مانند "عسل آویشن"، "عسل گشنیز" و ...  به فروش می رسند نیز، الزاما خام، فراوری نشده و حرارت ندیده نیستند. پس مهمترین عبارتی که باید روی بسته بندی محصول به دنبال آن باشید، عبارت "عسل گرماندیده" یا "عسل سرد" است. برخی محصولات عسل فرآوری شده حاوی شربت ذرت، فروکتوز بالا یا سایر مواد افزودنی هستند. برای اطمینان از خام بودن عسل حتما برچسب روی محصول را مطالعه نمایید.

محتوای فنلی در عسل های مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. بهترین عسل ها دارای محتوای گیاهی بالایی از گرده های جمع آوری شده توسط زنبورهای تولید کننده عسل هستند. این ترکیبات به طور قابل توجهی به ایجاد خواص آنتی اکسیدانی و شیمیایی در عسل کمک می کنند، اما به تنهایی، دلیل وجود آنها نیستند. پاستورزه کردن، فیلتراسیون و حرارت دادن عسل می تواند باعث از بین رفتن این خواص عسل شود. بنابراین برای حفظ و بهبود سلامتی و نیز افزایش سطح ایمنی بدن، توصیه می شود عسل گرما ندیده مصرف کنید.

 

برای آشنایی با "روش های درمان سرطان با عسل گرما ندیده" میتوانید، از بخش مقالات علمی عسل مجله سین سا ژاو استفاده کنید.

 

عسل گرما ندیده را از کجا تهیه کنیم

برای یافتن عسل گرما ندیده، بدنبال محصولاتی باشید که روی برچسب آن ها، کلمه "گرما ندیده" نوشته شده باشد. محصولاتی که عبارات "ارگانیک" یا " خالص" بر آنها درج شده لزوما گرما ندیده نیستند. ظاهر عسل نیز می تواند در تشخیص خام بودن عسل کمک کند. عسل رایج ظاهری بسیار شفاف و بدون زائده دارد. این در حالیست که عسل گرما ندیده دارای رنگ ترکیبی و ظاهری کدر یا کرمی می باشد. عسل گرما ندیده، سریع تر از عسل رایج کریستالیزه (رس بسته، شکرک زدن عسل) می شود. 

ممکن است با اصطلاحات "عسل خام" یا "عسل گرما ندیده" یا "عسل سرد" یا "عسل حرارت ندیده" برخورد کرده باشید، سین سا ژاو ارائه دهنده عسل گرما ندیده می باشد که به نام عسل سرد نیز شناخته می شود.

قیمت عسل گرما ندیده (خام و سرد)

عسل گرما ندیده معمولاً قیمت بیشتری نسبت به عسل رایج دارد، زیرا فرآیند تولید آن کمتری از زمان و انرژی مصرف می‌کند و حاوی مواد مغذی بیشتری است. همچنین عسل خام و سرد ژاو فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی طبیعی و ضدعفونی کننده موضعی مورد استفاده قرار گیرد.

عسل گرماندیده سین‌سا ژاو چیست؟

عسل گرما ندیده و خام ژاو نوعی عسل با فرمولاسیون ویژه است که به منظور حفظ خواص درمانی آن، در معرض حرارت و گرما قرار نگرفته است. شما برای تهیه و خرید عسل سرد ژاو، مناسب برای بیماران مبتلا به سرطان می توانید از بخش خرید محصولات عسل سایت ما دیدن کنید و یا برای دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید عسل با همکاران ما در ارتباط باشید.

پرسش های متداول

فواید عسل گرماندیده چیست؟

عسل گرماندیده، فراوری، گرم و پاستوریزه نشده است. به همین دلیل عسل گرماندیده، منبعی عالی از آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم‌ها و مواد مغذی گیاهی است، چرا که گرمادهی به عسل، تمام این ترکیبات را از بین خواهد برد. قرن‌ها است که از عسل برای خواص دارویی و درمانی استفاده می‌شود. برخی از فواید عسل گرماندیده، عبارت است از کمک به پیشگیری و درمان عفونت‌ها، کاهش التهاب و تقویت سیستم ایمنی است.

تأثیر عسل گرماندیده بر سرطان چگونه است؟

مطالعات اولیه نشان داده اند که عسل گرماندیده با روش‌های مختلفی می‌تواند به مبارزه با سرطان کمک کند. ثابت شده است که عسل گرماندیده، خواص ضد توموری دارد و همچنین به کاهش عوارض جانبی درمان‌های سرطان، مانند شیمی‌درمانی کمک می‌کند.

تفاوت بین عسل خنک (سرد) و عسل گرمادیده چیست؟

عسل خنک (سرد)، به‌ هیچ‌وجه حرارت و گرما، ندیده. عسل حرارت دیده، عسلی است که در دمای معینی (معمولاً 70-60 درجه سانتیگراد) حرارت داده شده است تا هر گونه باکتری را از بین برده و ماندگاری آن حفظ شود. عسل حرارت‌دیده به هیچ وجه مغذی نیست.

تأثیر عسل گرماندیده برای بیماران سرطانی چیست؟

مشخص شده است که عسل گرماندیده، دارای خواص ضد توموری است و می‌تواند به کاهش عوارض جانبی درمان‌های سرطان مانند شیمی‌درمانی کمک کند. همچنین می تواند به تقویت سیستم ایمنی و کاهش التهاب و درد کمک کند.

آیا رژیم غذایی همراه با عسل گرماندیده، می تواند برای بیماران مبتلا به سرطان مفید باشد؟

عسل گرماندیده ، مکملی مفید برای رژیم غذایی بیماران مبتلا به سرطان است و مشخص شده که خواص ضد توموری آن در کاهش عوارض جانبی درمان‌های سرطان مانند شیمی‌درمانی مؤثر است. همچنین می تواند به تقویت ایمنی و کاهش التهاب و درد کمک کند.

خرید عسل