استفاده از عسل در درمان سرطان | عسل به عنوان آنتی اکسیدان

استفاده از عسل در درمان سرطان | عسل به عنوان آنتی اکسیدان

با توجه به خواص آنتی اکسیدانی عسل و سرشار بودن عسل سرد از فلاونوئیدها به دلیل خاصیت ضد سرطانی که دارند؛ استفاده از عسل در درمان سرطان می تواند بسیار مفید باشد

برای استفاده از عسل در درمان سرطان باید دانست که عسل سرشار از فلاونوئیدها است. فلاونوئیدها به دلیل خاصیت ضد سرطانی که دارند مورد توجه محققان هستند، مکانیسم های پیشنهادی بسیار متنوع هستند، از جمله مهار تکثیر سلولی، القای آپوپتوز و تکثیر چرخه سلولی و مهار اکسیداسیون لیپوپروتئین می‌باشد. نشان داده شده است که باعث القای آپوپتوز زودرس و دیررس و اختلال در پتانسیل غشای میتوکندری می‌شود. تصور می‌شود که عسل این اثرات مفید را توسط اجزای اصلی مانند کریزین و سایر فلاونوئیدها واسطه می‌کند؛ بنابراین عسل با خواص ضد ویروسی در درمان بیماری‌های مختلف نیز موجود است، عسل در مقایسه با سایر مکمل‌ها بسیار ارزان است و خطر ایجاد عوارض جانبی به حداقل می‌رسد.

فواید آنتی اکسیدانی عسل در حفظ سلامت انسان

عسل در مبارزه با آسیب اکسیداتیو با کاهش خطر بیماری قلبی، سرطان، ضعیف شدن سیستم ایمنی، آب مروارید و فرایندهای التهابی مختلف، نقش مهمی در حفظ مواد غذایی و سلامت انسان ایفا می‌کند. به عنوان منبع آنتی اکسیدان‌های طبیعی عمل می‌کند. عسل از دیرباز هم برای مصارف دارویی و هم برای مصارف خانگی استفاده می‌شده است، اما خواص آنتی اکسیدانی عسل به تازگی مورد توجه قرار گرفته است. با افزایش تقاضا برای آنتی اکسیدان‌ها در رژیم غذایی، عسل سرشار از اسیدهای فنولیک و فلاونوئیدها و همچنین سایر آنتی اکسیدان‌ها مانند گلوکز اکسیدازها، کاتالاز، اسید اسکوربیک، مشتقات کاروتنوئید، اسیدهای آلی، اسیدهای آمینه و پروتئین است. در نتیجه، به عنوان منبع آنتی اکسیدان محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. آنتی اکسیدان‌ها اثرات پیشگیرانه متعددی در برابر بیماری‌های مختلف مانند سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری‌های التهابی، بیماری‌های عصبی، بهبود زخم، بیماری‌های عفونی و پیری دارند و برای جستجوی غذاهای غنی از آنتی اکسیدان مفید هستند.

استفاده از عسل در درمان سرطان

استفاده از عسل در درمان سرطان

عسل به عنوان پایدارترین غذای طبیعی تولید شده در نظر گرفته می‌شود. حاوی قند، ویتامین و مواد معدنی است و فعالیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد. سرطان در بیشتر کشورها در حال افزایش است. شروع سرطان یک فرایند چند مرحله‌ای با عوامل متعدد است. اینها شامل کم ایمنی، عفونت‌های مزمن، التهاب مزمن، زخم‌های مزمن غیر التیام بخش، سیگار کشیدن و چاقی هستند. مطالعاتی که تاکنون منتشر شده نشان داده است که عسل وضعیت ایمنی را بهبود می‌بخشد، خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد و باعث بهبود زخم‌های مزمن می‌شود. زخم‌ها و سموم اخیراً نشان داده شده است که عسل در کشت‌های سلولی و مدل‌های حیوانی اثرات ضد سرطانی دارد.

 

برای آشنایی با "روش های درمان سرطان با عسل گرما ندیده" میتوانید، از بخش مقالات علمی عسل مجله سین سا ژاو استفاده کنید.

 

عسل با اثر متضاد خود حاوی استروژن است زیرا در سرطان‌های وابسته به استروژن مانند سینه و سرطان آندومتر مفید است. برای دانستن مفید بودن عسل متوجه شدیم که عوامل مختلفی در بررسی علت سرطان وجود دارد. به دلیل سرطان زایی چیزی نیست جز به دلیل تشکیل سلول طبیعی به سلول‌های سرطانی، توسعه سرطان به مدت طولانی طول می‌کشد و در فرایند پیش‌رونده اتفاق می‌افتد، در نتیجه آسیب سلولی می‌تواند در یک عامل یا چند عامل انجام شود.

فعالیت ضد باکتریایی قوی عسل در برابر باکتری‌ها

فعالیت ضد باکتریایی بالای عسل در بسیاری از مطالعات in vitro و in vivo تایید شده است. چندین تفاوت مهم در فعالیت عسل از منابع مختلف گیاهی آشکار شده است. به‌طورکلی کپک و مخمر نسبت به فعالیت این محصول حساسیت کمتری دارند، زیرا برای مهار رشد این گروه از میکروارگانیسم‌ها به غلظت‌های بالای 30 الی 50 درصد نیاز است. فعالیت بسیار بالاتری در باکتری‌ها مشاهده می‌شود و به ویژه باکتری‌های گرم مثبت حساس هستند.

تأثیرات عسل در درمان بیماری‌های مرتبط با سرطان و عفونت‌ها

تنها انواع خاصی از بیماری‌ها را می‌توان با عسل درمان کرد، با توجه به اثر مکانیسم، روش کاربرد و دوز محصول مورد نیاز برای از بین بردن موثر باکتری‌ها. زخم‌های عفونی، عفونت‌های پوست و بافت نرم، عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی، مخاط دستگاه گوارش، مخاط واژن و زخم معده ناشی از برخی بیماری‌های خاص مانند هلیکوباکتر پیلوری می‌باشد.

 

برای آشنایی با "تاثیر مصرف عسل بر سرطان های دستگاه گوارش" میتوانید، از بخش مقالات علمی عسل مجله سین سا ژاو استفاده کنید.

 

این محدودیت معیار اصلی برای انتخاب گونه‌های باکتریایی برای توضیح زیر در مورد نتایج مطالعه در مورد فعالیت ضد باکتریایی عسل و کاربرد بالقوه آن در عمل بالینی یا پیشگیری از برخی بیماری‌ها می‌باشد. عسل ممکن است پایه‌ای برای توسعه درمان‌های جدید برای بیماران مبتلا به سرطان و تومورهای مرتبط با سرطان ایجاد کند. نشان داده شده است که قطعات عسل جنگل القای کموتاکسی نوتروفیل‌ها و گونه‌های اکسیژن فعال (ROS) را نشان می‌دهد و فعالیت ضد توموری آنها را نشان می‌دهد. همچنین عسل به عفونت‌های دردناک دهان ناشی از درمان‌های سرطان کمک می‌کند. در مقایسه با درمان مرسوم، عسل بیشتر احتمال دارد که درد متوسط یا شدید را در بیماران پس از پرتودرمانی و شیمی درمانی تسکین دهد.

عسل در درمان بیماری‌ها

تأثیرات ضد سرطانی عسل در برخی از انواع سلول‌های سرطانی

هنگامی که عسل به صورت مصرفی استفاده شود می‌تواند منجر به کاهش خطر عفونت مزمن شود. این سرطان در اثر تکثیر سلول‌ها و همچنین تغییرات در DNA به دلیل قرار گرفتن در معرض مواد سرطان زا ایجاد می‌شود و همچنین به دلیل عوامل عفونی مانند HIV که باعث سرکوب سیستم ایمنی می‌شود، عسل در درمان سرطان کاربرد بالقوه دارد.

مطالعات اخیر روی رده‌های سلولی سرطان سینه، دهانه رحم، دهان و استئوسارکوم انسان با استفاده از عسل توالانگ جنگل مالزی فعالیت ضد سرطانی قابل توجهی را نشان داد. همچنین نشان داده شده است که عسل در مدل آزمایشی مثانه در شرایط in vivo و in vitro دارای فعالیت ضد سرطانی است.

انتخاب عسل خوب

با توجه به این مطالب، اگر می خواهید از تمامی فواید سلامتی عسل بهره مند شوید، می بایست عسل گرما ندیده (سرد و خام) را انتخاب کنید. اگر برچسب روی عسل حاوی عبارت "گرما ندیده" نباشد، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که عسل، فراوری شده، پاستوریزه و یا گرمادیده باشد. بر روی بسیاری از انواع عسل های پاستوریزه عبارت "عسل خالص" درج شده است که این کلمات نیز دلیلی بر خام و گرما ندیده بودن بودن عسل نیست. حتی محصولاتی که بعنوان "عسل ارگانیک" بفروش می رسند نیز ممکن است خام و بکر نباشند چرا که بعضی تولیدکنندگان عسل ارگانیک، آن را پاستوریزه می کنند. عسل هایی که به عنوان عسل تک گیاه، مانند "عسل آویشن"، "عسل گشنیز" و ...  به فروش می رسند نیز، الزاما خام، فراوری نشده و حرارت ندیده نیستند. پس مهمترین عبارتی که باید روی بسته بندی محصول به دنبال آن باشید، عبارت "عسل گرماندیده" یا "عسل سرد" است. برخی محصولات عسل فرآوری شده حاوی شربت ذرت، فروکتوز بالا یا سایر مواد افزودنی هستند. برای اطمینان از خام بودن عسل حتما برچسب روی محصول را مطالعه نمایید.

محتوای فنلی در عسل های مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. بهترین عسل ها دارای محتوای گیاهی بالایی از گرده های جمع آوری شده توسط زنبورهای تولید کننده عسل هستند. این ترکیبات به طور قابل توجهی به ایجاد خواص آنتی اکسیدانی و شیمیایی در عسل کمک می کنند، اما به تنهایی، دلیل وجود آنها نیستند. پاستورزه کردن، فیلتراسیون و حرارت دادن عسل می تواند باعث از بین رفتن این خواص عسل شود. بنابراین برای حفظ و بهبود سلامتی و نیز افزایش سطح ایمنی بدن، توصیه می شود عسل گرما ندیده مصرف کنید.

 

برای آشنایی با "روش های درمان سرطان با عسل گرما ندیده" میتوانید، از بخش مقالات علمی عسل مجله سین سا ژاو استفاده کنید.

 

عسل گرما ندیده را از کجا تهیه کنیم

برای یافتن عسل گرما ندیده، بدنبال محصولاتی باشید که روی برچسب آن ها، کلمه "گرما ندیده" نوشته شده باشد. محصولاتی که عبارات "ارگانیک" یا " خالص" بر آنها درج شده لزوما گرما ندیده نیستند. ظاهر عسل نیز می تواند در تشخیص خام بودن عسل کمک کند. عسل رایج ظاهری بسیار شفاف و بدون زائده دارد. این در حالیست که عسل گرما ندیده دارای رنگ ترکیبی و ظاهری کدر یا کرمی می باشد. عسل گرما ندیده، سریع تر از عسل رایج کریستالیزه (رس بسته، شکرک زدن عسل) می شود. 

ممکن است با اصطلاحات "عسل خام" یا "عسل گرما ندیده" یا "عسل سرد" یا "عسل حرارت ندیده" برخورد کرده باشید، سین سا ژاو ارائه دهنده عسل گرما ندیده می باشد که به نام عسل سرد نیز شناخته می شود.

تهییه عسل گرماندیده

قیمت عسل گرما ندیده (خام و سرد)

عسل گرما ندیده معمولاً قیمت بیشتری نسبت به عسل رایج دارد، زیرا فرآیند تولید آن، زمان و انرژی کمتری مصرف می‌کند و حاوی مواد مغذی بیشتری است. همچنین عسل خام و سرد ژاو فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی طبیعی و ضدعفونی کننده موضعی مورد استفاده قرار گیرد.

عسل گرماندیده سین‌سا ژاو چیست؟

عسل گرما ندیده و خام ژاو نوعی عسل با فرمولاسیون ویژه است که به منظور حفظ خواص درمانی آن، در معرض حرارت و گرما قرار نگرفته است. شما برای تهیه و خرید عسل سرد ژاو، مناسب برای بیماران مبتلا به سرطان می توانید از بخش خرید محصولات عسل سایت ما دیدن کنید و یا برای دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید عسل با همکاران ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری:
خرید عسل