خواص ضد سرطانی عسل گرما ندیده | عسل گرما ندیده و سرطان

خواص ضد سرطانی عسل گرما ندیده | عسل گرما ندیده و سرطان

توی این مطلب، خواص ضد سرطانی عسل گرما ندیده (عسل سرد) رو مورد بررسی قرار میدیم، عسل سرد با فرمولاسیون خاص خود به عنوان درمان بیماری‌های مختلف، از جمله سرطان، مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چند تحقیقات درباره اثرات خاص و کم‌نظیر عسل گرماندیده بر سرطان همچنان ادامه دارد، اما شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد عسل گرما ندیده، دارای خواص ضد سرطانی قوی می‌باشد. از جمله اصلی‌ترین خواص عسل گرما ندیده، می‌توان به محتوای بالای آنتی‌اکسیدان‌های آن اشاره کرد. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که از سلول‌ها در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. رادیکال‌های آزاد، مولکول‌های ناپایداری هستند که می‌توانند به DNA و دیگر ساختارهای سلولی آسیب رسانده و بیماری‌های مزمنی مانند سرطان را به دنبال داشته باشند. عسل گرماندیده، حاوی طیف گسترده‌ای از انواع آنتی‌اکسیدان‌ها از جمله فنولیک اسید، فلاونوئیدها و آنزیم‌هایی مانند گلوکز اکسیداز است که می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند.

خواص ضد التهابی و ضد عفونی‌ کننده عسل گرما ندیده

علاوه بر خواص ضد سرطانی، عسل گرما ندیده، حاوی آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی و ترکیبات ضد قارچی مانند متیل گلیوکسال است که می‌تواند به مبارزه با عفونت‌ها و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. این خصیصه در درمان سرطان اهمیت بسیاری دارد، زیرا شیمی درمانی و سایر درمان‌های سرطان می‌توانند سیستم ایمنی را تضعیف کنند و در نتیجه بیماران را در برابر عفونت‌ها و سایر عوارض ناشی از درمان آسیب‌پذیرتر کنند.

به همین دلیل، مصرف عسل گرماندیده به‌عنوان یک مکمل غذایی طبیعی و همچنین به‌صورت مصرف موضعی، بسیار مفید واقع می‌شود. به‌عنوان مثال، می‌توان از عسل گرما ندیده به‌عنوان یک ضدعفونی‌کننده طبیعی برای درمان زخم‌ها و درمان سوختگی‌ها استفاده کرد. همچنین، استفاده از عسل گرما ندیده به‌عنوان یک ماسک صورت طبیعی، می‌تواند به تغذیه و تقویت پوست کمک کند. با توجه به خواص ضد سرطانی و ضد التهابی آن، می‌توان درک شود که چرا عسل گرما ندیده به‌عنوان یک ماده غذایی و درمانی مفید و موثر محسوب می‌شود.

با توجه به شواهد موجود درباره خواص ضد سرطانی و ضد التهابی عسل گرما ندیده، می‌توان آن را به‌عنوان یک ماده غذایی و درمانی طبیعی مفید واقع می‌دانست. با توجه به خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدعفونی‌کننده‌ای که در آن وجود دارد، استفاده از عسل گرما ندیده می‌تواند در بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف، به‌خصوص سرطان، موثر باشد. در نتیجه، توصیه می‌شود که به‌عنوان یک مکمل غذایی طبیعی، عسل گرماندیده را در رژیم غذایی سالم خود جای داده و از خواص آن برای بهبود سلامتی خود بهره‌مند شوید.

خواص ضد سرطانی عسل گرما ندیده | عسل گرما ندیده و سرطان

خاصیت ضدسرطانی عسل ژاو

یکی از خواص عسل گرما ندیده ژاو، خاصیت ضدالتهابی و توانایی کاهش التهاب است. در مقابل، التهاب مزمن می‌تواند عاملی در بروز بسیاری از بیماری‌های مزمن از جمله سرطان باشد. علاوه بر این، عسل گرماندیده حاوی ترکیباتی مانند کوئِرسِتین و کائِمفرول است که اثرات ضدالتهابی و ضدسرطانی قوی دارند.

تحقیقات نشان داده‌اند که عسل گرما ندیده می‌تواند به بهبود اثربخشی درمان سرطان کمک کند. در واقع، مصرف عسل گرماندیده می‌تواند سلول‌های سرطانی را در مقابل داروهای شیمی‌درمانی آسیب‌پذیرتر نماید. این امر، خود به‌خود منجر به نتایج بهتر درمانی برای بیماران می‌شود.

برای آشنایی با "روش های درمان سرطان با عسل گرما ندیده" میتوانید، از بخش مقالات علمی عسل مجله سین سا ژاو استفاده کنید.

عسل گرماندیده به‌عنوان درمان طبیعی برای سرطان

محتوای بالای آنتی‌اکسیدان‌ها، آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی و ترکیبات ضدالتهابی، عسل گرما ندیده را به یک درمان طبیعی امیدوارکننده برای بیماران سرطانی تبدیل کرده است. اگر شما یا یکی از عزیزانتان در حال حاضر تحت درمان سرطان هستید، می‌توانید عسل گرماندیده را به رژیم غذایی‌تان افزوده تا به روند بهبودی بدن خود کمک کنید.

انتخاب عسل خوب

با توجه به این مطالب، اگر می خواهید از تمامی فواید سلامتی عسل بهره مند شوید، می بایست عسل گرما ندیده (سرد و خام) را انتخاب کنید. اگر برچسب روی عسل حاوی عبارت "گرما ندیده" نباشد، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که عسل، فراوری شده، پاستوریزه و یا گرمادیده باشد. بر روی بسیاری از انواع عسل های پاستوریزه عبارت "عسل خالص" درج شده است که این کلمات نیز دلیلی بر خام و گرما ندیده بودن بودن عسل نیست. حتی محصولاتی که بعنوان "عسل ارگانیک" بفروش می رسند نیز ممکن است خام و بکر نباشند چرا که بعضی تولیدکنندگان عسل ارگانیک، آن را پاستوریزه می کنند. عسل هایی که به عنوان عسل تک گیاه، مانند "عسل آویشن"، "عسل گشنیز" و ...  به فروش می رسند نیز، الزاما خام، فراوری نشده و حرارت ندیده نیستند. پس مهمترین عبارتی که باید روی بسته بندی محصول به دنبال آن باشید، عبارت "عسل گرماندیده" یا "عسل سرد" است. برخی محصولات عسل فرآوری شده حاوی شربت ذرت، فروکتوز بالا یا سایر مواد افزودنی هستند. برای اطمینان از خام بودن عسل حتما برچسب روی محصول را مطالعه نمایید.

محتوای فنلی در عسل های مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. بهترین عسل ها دارای محتوای گیاهی بالایی از گرده های جمع آوری شده توسط زنبورهای تولید کننده عسل هستند. این ترکیبات به طور قابل توجهی به ایجاد خواص آنتی اکسیدانی و شیمیایی در عسل کمک می کنند، اما به تنهایی، دلیل وجود آنها نیستند. پاستورزه کردن، فیلتراسیون و حرارت دادن عسل می تواند باعث از بین رفتن این خواص عسل شود. بنابراین برای حفظ و بهبود سلامتی و نیز افزایش سطح ایمنی بدن، توصیه می شود عسل گرما ندیده مصرف کنید.

عسل گرما ندیده را از کجا تهیه کنیم

برای یافتن عسل گرما ندیده، بدنبال محصولاتی باشید که روی برچسب آن ها، کلمه "گرما ندیده" نوشته شده باشد. محصولاتی که عبارات "ارگانیک" یا " خالص" بر آنها درج شده لزوما گرما ندیده نیستند. ظاهر عسل نیز می تواند در تشخیص خام بودن عسل کمک کند. عسل رایج ظاهری بسیار شفاف و بدون زائده دارد. این در حالیست که عسل گرما ندیده دارای رنگ ترکیبی و ظاهری کدر یا کرمی می باشد. عسل گرما ندیده، سریع تر از عسل رایج کریستالیزه (رس بسته، شکرک زدن عسل) می شود. 

ممکن است با اصطلاحات "عسل خام" یا "عسل گرما ندیده" یا "عسل سرد" یا "عسل حرارت ندیده" برخورد کرده باشید، سین سا ژاو ارائه دهنده عسل گرما ندیده می باشد که به نام عسل سرد نیز شناخته می شود.

عسل و درمان سرطان

قیمت عسل گرما ندیده (خام و سرد)

عسل گرما ندیده معمولاً قیمت بیشتری نسبت به عسل رایج دارد، زیرا فرآیند تولید آن کمتری از زمان و انرژی مصرف می‌کند و حاوی مواد مغذی بیشتری است. همچنین عسل خام و سرد ژاو فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی طبیعی و ضدعفونی کننده موضعی مورد استفاده قرار گیرد.

عسل گرماندیده سین‌سا ژاو چیست؟

عسل گرما ندیده و خام ژاو نوعی عسل با فرمولاسیون ویژه است که به منظور حفظ خواص درمانی آن، در معرض حرارت و گرما قرار نگرفته است. شما برای تهیه و خرید عسل سرد ژاو، مناسب برای بیماران مبتلا به سرطان می توانید از بخش خرید محصولات عسل سایت ما دیدن کنید و یا برای دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید عسل با همکاران ما در ارتباط باشید.

پرسش های متداول

آیا عسل گرماندیده خواص ضد سرطانی دارد؟

تحقیقات نشان داده‌اند که عسل گرماندیده به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان بالا و خواص ضد التهابی، تا حد زیادی می تواند در بهبود علائم و عوارض سرطان تاثیرگذار باشد. 

آیا عسل گرمادیده می‌تواند در مقابل سرطان مفید باشد؟

خیر، مصرف عسل گرمادیده ممکن است باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان شود. این امر به دلیل تولید ترکیبات شیمیایی مخرب ناشی از تاثیر حرارت بر عسل می‌باشد.

مقدار مصرف مجاز عسل گرماندیده برای بهره مندی از خواص ضد سرطانی آن، چقدر است؟

مقدار مصرف مجاز توصیه شده عسل گرماندیده، بر اساس مقالات و پژوهش های علمی، به منظور بهره مندی از خواص ضد سرطانی عسل، 20 گرم در روز می باشد.

خرید عسل