تاثیر مصرف عسل بر سرطان پستان چیست؟ درمان سرطان سینه با عسل

تاثیر مصرف عسل بر سرطان پستان چیست؟ درمان سرطان سینه با عسل

مصرف عسل به میزان متعادل توصیه می‌شود. عسل گرما ندیده دارای اثرات آنتی‌اکسیدانی، ضد التهابی و ضد سرطانی است. در این مقاله به تاثیرات عسل گرما ندیده بر سرطان پستان پرداخته و همچنین تاثیرات مصرف عسل گرما ندیده بر سلامتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

توی این مقاله در مورد "تاثیر مصرف عسل بر سرطان پستان چیست؟ درمان سرطان با عسل سرد" صحبت میکنیم؛ عسل سرد (گرما ندیده) در درمان سرطان پستان نقش به سزایی دارد؛ مشخص شده است که عسل دارای اثرات آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد جهش زایی، ضد میکروبی، ضد آتروژنیک و ضد ترومبوتیک بوده و همچنین دارای خواص ترمیم زخم است. عسل از انواع ترکیبات قندی تشکیل می شود. همچنین حاوی آنزیم هایی است که همگی دارای فعالیت های ضدسرطانی شناخته شده اند.

علاوه بر محتوای فلاونوئید مفید، عسل نسبت به قند، آهسته‌تر جذب جریان خون شده (که موجب تحریک کمتر تولید بیش از حد انسولین در بدن می شود) و باعث کاهش سطح گلوکز و تری گلیسیرید خون می‌شود. در نتیجه می توان گفت که استفاده از عسل گرما ندیده به عنوان یک شیرین کننده جایگزین شکر می تواند برای سلامت کلی فرد نیز مفید باشد. با این وجود، بطور کلی باید عسل را به میزان مناسب مصرف کرد.

جایگرین کردن عسل با شکر در بیماران سرطانی

تاثیر مصرف عسل بر سرطان پستان

مشخص شده که عسل گرما ندیده، رشد و تکثیر سرطان پستان از نوع سه گانه منفی (ER-/PR-/HER2-) را کاهش می دهد و این تاثیر در سرطان پستان با گیرنده استروژن مثبت (ER+) کمتر مشاهده می شود. همانطور که در مورد نوع ER نیز دیده می شود، عسل گرماندیده بر سلول‌های سرطان پستان ER+ به روش‌هایی که به فرآیندهای مرتبط با استروژن بستگی ندارد، خاصیت سیتوتوکسیکی دارد. با این حال، دارای ترکیباتی است که طبق گزارش ها، از استخوان ها نیز محافظت کرده و از تحلیل آن ها جلوگیری می کند. بر اساس شواهد موجود، به نظر می رسد مصرف عسل گرما ندیده به میزان مناسب، برای مبتلایان به سرطان پستان ER+ مفید است.

استفاده از عسل در دوران شیمی درمانی

بر اساس گزارش ها، مشخص شد که فعالیت ضد توموری داروهای شیمی درمانی 5-فلوئورواوراسیل (5-FU) و سیکلوفسفامید، با مصرف عسل گرما ندیده افزایش می یابد. مصرف عسل در طول درمان سرطان پستان برای بهبود واکنش‌های پوستی دست و پا ناشی از شیمی‌درمانی و همچنین موکوزیت و واکنش‌های پوستی ناشی از پرتودرمانی و شیمی‌درمانی مفید است.انتخاب عسل مناسب

بره موم و ژل رویال

  • بره موم که به عنوان تفاله کندو نیز شناخته می شود، یک ماده صمغی مومی است که توسط زنبورهای عسل در ساخت و نگهداری کندو استفاده می شود. زنبورها، از رزین های گیاهی، اسانس ها و گرده گل برای ساخت این ماده استفاده می کنند. در گذشته، از بره موم در طب، برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شده است و امروزه نیز استفاده از آن در این زمینه ها ادامه دارد. ترکیب شیمیایی بره موم می تواند از منطقه ای به منطقه دیگر بسیار متفاوت باشد. بره موم دارای ترکیبات ضد سرطانی قابل بررسی یا اثبات شده است، از جمله فنتیل استر کافئیک اسید (CAPE)، کریزین و گالانژین. مشخص شده است که فلاونوئید CAPE که بیشترین بخش بره موم را تشکیل می دهد، اثرات سیتوتوکسیک سینرژیک با تاموکسیفن در سرطان پستان ER+/PR+ دارد. نتایج به دست آمده از مطالعه ای نشان داد که مصرف این ترکیب باعث افزایش طول عمر موش های حامل تومور (کاهش اندازه و وزن تومور آنها) در مقایسه با موش هایی که با CAPE یا تاموکسیفن به تنهایی درمان شده بودند، شده است. همچنین مشخص شد که CAPE باعث القای آپوپتوز لنفوبلاست‌های لوسمیک انسانی و سلول‌های سرطانی روده بزرگ می‌شود، همچنین مانع از آسیب کبدی ناشی از تاموکسیفن در موش‌ها شده و باعث سرکوب استئوکلاستوژنز نیز می‌شود (این مسئله می تواند به عنوان یک عامل درمانی برای درمان بیماری‌های مخرب استخوان مفید باشد).در مطالعه دیگری، مشخص شد که بره موم، از طریق فعال شدن گیرنده های استروژن، اثرات استروژنی در سلول های سرطان پستان انسان ایجاد می کند. مطالعه ای دیگر نشان داد که بره موم، در دوزهای پایین، از سلول های سرطان پستان ER+/PR+ با مهار آپوپتوز سلولی (مرگ برنامه ریزی شده سلولی) محافظت می کند. 
  • ژل رویال، نوعی ترشح زنبور عسل است که برای تغذیه لاروها و ملکه، در کلنی زنبور عسل استفاده می شود. مشخص شده است که ژل رویال دارای اثرات استروژنی در سلول های سرطان پستان انسان است و تکثیر آنها را افزایش می دهد لذا باید از مصرف آن پرهیز شود.

انتخاب عسل خوب

با توجه به این مطالب، اگر می خواهید از تمامی فواید سلامتی عسل بهره مند شوید، می بایست عسل گرما ندیده (سرد و خام) را انتخاب کنید. اگر برچسب روی عسل حاوی عبارت "گرما ندیده" نباشد، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که عسل، فراوری شده، پاستوریزه و یا گرمادیده باشد. بر روی بسیاری از انواع عسل های پاستوریزه عبارت "عسل خالص" درج شده است که این کلمات نیز دلیلی بر خام و گرما ندیده بودن بودن عسل نیست. حتی محصولاتی که بعنوان "عسل ارگانیک" بفروش می رسند نیز ممکن است خام و بکر نباشند چرا که بعضی تولیدکنندگان عسل ارگانیک، آن را پاستوریزه می کنند. عسل هایی که به عنوان عسل تک گیاه، مانند "عسل آویشن"، "عسل گشنیز" و ...  به فروش می رسند نیز، الزاما خام، فراوری نشده و حرارت ندیده نیستند. پس مهمترین عبارتی که باید روی بسته بندی محصول به دنبال آن باشید، عبارت "عسل گرماندیده" یا "عسل سرد" است. برخی محصولات عسل فرآوری شده حاوی شربت ذرت، فروکتوز بالا یا سایر مواد افزودنی هستند. برای اطمینان از خام بودن عسل حتما برچسب روی محصول را مطالعه نمایید.

محتوای فنلی در عسل های مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. بهترین عسل ها دارای محتوای گیاهی بالایی از گرده های جمع آوری شده توسط زنبورهای تولید کننده عسل هستند. این ترکیبات به طور قابل توجهی به ایجاد خواص آنتی اکسیدانی و شیمیایی در عسل کمک می کنند، اما به تنهایی، دلیل وجود آنها نیستند. پاستورزه کردن، فیلتراسیون و حرارت دادن عسل می تواند باعث از بین رفتن این خواص عسل شود. بنابراین برای حفظ و بهبود سلامتی و نیز افزایش سطح ایمنی بدن، توصیه می شود عسل گرما ندیده مصرف کنید.

برای آشنایی با "روش های درمان سرطان با عسل گرما ندیده" میتوانید، از بخش مقالات علمی عسل مجله سین سا ژاو استفاده کنید.

عسل گرما ندیده را از کجا تهیه کنیم

برای یافتن عسل گرما ندیده، بدنبال محصولاتی باشید که روی برچسب آن ها، کلمه "گرما ندیده" نوشته شده باشد. محصولاتی که عبارات "ارگانیک" یا " خالص" بر آنها درج شده لزوما گرما ندیده نیستند. ظاهر عسل نیز می تواند در تشخیص خام بودن عسل کمک کند. عسل رایج ظاهری بسیار شفاف و بدون زائده دارد. این در حالیست که عسل گرما ندیده دارای رنگ ترکیبی و ظاهری کدر یا کرمی می باشد. عسل گرما ندیده، سریع تر از عسل رایج کریستالیزه (رس بسته، شکرک زدن عسل) می شود. 

ممکن است با اصطلاحات "عسل خام" یا "عسل گرما ندیده" یا "عسل سرد" یا "عسل حرارت ندیده" برخورد کرده باشید، سین سا ژاو ارائه دهنده عسل گرما ندیده می باشد که به نام عسل سرد نیز شناخته می شود.

قیمت عسل گرما ندیده (خام و سرد)

عسل گرما ندیده معمولاً قیمت بیشتری نسبت به عسل رایج دارد، زیرا فرآیند تولید آن، زمان و انرژی کمتری مصرف می‌کند و حاوی مواد مغذی بیشتری است. همچنین عسل خام و سرد ژاو فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی طبیعی و ضدعفونی کننده موضعی مورد استفاده قرار گیرد.

عسل گرماندیده سین‌سا ژاو چیست؟

عسل گرما ندیده و خام ژاو نوعی عسل با فرمولاسیون ویژه است که به منظور حفظ خواص درمانی آن، در معرض حرارت و گرما قرار نگرفته است. شما برای تهیه و خرید عسل سرد ژاو، مناسب برای بیماران مبتلا به سرطان می توانید از بخش خرید محصولات عسل سایت ما دیدن کنید و یا برای دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید عسل با همکاران ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری:
خرید عسل