برگه آزمایش عسل ژاو | ارزیابی کیفیت عسل گرما ندیده سین سا

معرفی عسل گرماندیده سین سا ژاو

عسل گرما ندیده سین سا ژاو، از بهترین فارم های زنبور عسل جمع آوری شده است. حفظ خواص بی نظیر عسل، هدف اصلی ما بوده و به همین منظور، از گرمادهی آن که باعث تغییر و حتی از بین رفتن آنزیم ها و پروتئین ها و در نتیجه کاهش اثر درمانی آن می شود، اجتناب می کنیم. گرماندیده بودن، کیفیت و مرغوبیت عسل را می توان از طریق سه فاکتور کلیدی، مورد سنجش و ارزیابی قرار داد:

فاکتورهای کلیدی در ارزیابی مرغوبیت عسل

به منظور ارزیابی کیفیت و مرغوبیت عسل، سه فاکتور کلیدی باید مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرند:

میزان ساکارز در عسل:

  • ساکارز، نوعی دی ساکارید (کربوهیدرات هایی که به آن ها قندهای مضاعف نیز گفته می شود) است که از ترکیب گلوکز و فروکتوز ایجاد می شود. سازمان ملی استاندارد، میزان ساکارز مجاز عسل را حداکثر 5 درصد اعلام کرده است. این در حالی است که بر اساس مطالعات و پروهش های علمی، برای مصرف بیماران مبتلا به سرطان، حداکثر ساکارز مجاز، 2 درصد می باشد. از آنجا که مقدار ساکارز اندازه گیری شده در عسل با روش های خاصی، قابل کاهش دادن است، لذا نمی توان آن را به تنهایی به عنوان عامل کیفیت و مرغوبیت عسل در نظر گرفت و نیاز است دو فاکتور مهم دیگر را نیز برای ارزیابی مورد توجه قرار داد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

میزان پرولین در عسل:

  • Proline نوعی اسید آمینه است که در عسل، به طور طبیعی وجود دارد. این اسید آمینه را نمی توان به روش های مصنوعی و آزمایشگاهی، تولید و یا میزان آن را دستکاری کرد و فقط درصورتی قابل اندازه گیری است که زنبور، از شهد گیاهان تغذیه کرده باشد. مقدار پرولین اعلامی توسط سازمان ملی استاندارد ایران، حداقل 180 میلی گرم در گیلوگرم می باشد. این مقدار متناسب با نوع پوشش گیاهی فارم پرورش زنبور، متفاوت بوده و یکی از مهم ترین عوامل تشخیص عسل خالص برای مصرف کنندگان عزیز می باشد.

میزان HMF در عسل:

  • هیدروکسی متیل فورفورال که به اختصار HMF نامیده می شود، نوعی ترکیب آلی است که در عسل وجود دارد. حداکثر مقدار مجاز آن در عسل، مطابق با دستورالعمل سازمان ملی استاندارد، 40 میلی گرم در کیلوگرم است. هرچقدر این مقدار پایین تر باشد، گواهی بر تازگی عسل و از همه مهم تر، حرارت ندیدن آن است. زیرا درصوتی که عسل، گرمادیده و یا در معرض حرارت قرار بگیرد، مقدار HMF افزایش پیدا خواهد کرد و افزایش این پارامتر، منجر به از بین رفتن و یا کاهش آنزیم های طبیعی و خواص آنتی اکسیدانی عسل خواهد شد، همچنین مطالعات نشان داده اند با حرارت دادن به عسل، این ترکیب آلی، به یک ترکیب سرطان زا تبدیل می شود. به همین دلیل است که اکیدا توصیه می شود عسل را با آب جوش، قهوه، چای و انواع دمنوش ها ترکیب نکنید و یا اگر تمایل دارید، نوشیدنی خود را با عسل، شیرین و مصرف کنید، کمی صبر نمایید تا دمای آن ها به زیر 30 درجه رسیده و سپس عسل را اضافه کنید.

 

ما، در سین سا ژاو، همه همت خود را به کار بسته ایم تا محصولاتمان با حداکثر کیفیت و فراتر از استاندارد، در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد. کافی است برگه آزمایش محصولات را با استاندارد های اعلام شده مطابقت دهید و مشاهده کنید که سین سا ژاو به شعار خود عمل می کند.

 

ردیف ویژگی/شرح آزمون شماره استاندارد واحد محدوده استاندارد نتیجه آزمون
1 ساکارز ISIRI 92 % حداکثر 5 1.3
2 پرولین ISIRI 11145 mg/Kg حداقل 180 374
3 HMF ISIRI 92 mg/Kg حداکثر 40 4.2

انتخاب عسل خوب

با توجه به این مطالب، اگر می خواهید از تمامی فواید سلامتی عسل بهره مند شوید، می بایست عسل گرما ندیده (سرد و خام) را انتخاب کنید. اگر برچسب روی عسل حاوی عبارت "گرما ندیده" نباشد، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که عسل، فراوری شده، پاستوریزه و یا گرمادیده باشد. بر روی بسیاری از انواع عسل های پاستوریزه عبارت "عسل خالص" درج شده است که این کلمات نیز دلیلی بر خام و گرما ندیده بودن بودن عسل نیست. حتی محصولاتی که بعنوان "عسل ارگانیک" بفروش می رسند نیز ممکن است خام و بکر نباشند چرا که بعضی تولیدکنندگان عسل ارگانیک، آن را پاستوریزه می کنند. عسل هایی که به عنوان عسل تک گیاه، مانند "عسل آویشن"، "عسل گشنیز" و ...  به فروش می رسند نیز، الزاما خام، فراوری نشده و حرارت ندیده نیستند. پس مهمترین عبارتی که باید روی بسته بندی محصول به دنبال آن باشید، عبارت "عسل گرماندیده" یا "عسل سرد" است. برخی محصولات عسل فرآوری شده حاوی شربت ذرت، فروکتوز بالا یا سایر مواد افزودنی هستند. برای اطمینان از خام بودن عسل حتما برچسب روی محصول را مطالعه نمایید.

محتوای فنلی در عسل های مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. بهترین عسل ها دارای محتوای گیاهی بالایی از گرده های جمع آوری شده توسط زنبورهای تولید کننده عسل هستند. این ترکیبات به طور قابل توجهی به ایجاد خواص آنتی اکسیدانی و شیمیایی در عسل کمک می کنند، اما به تنهایی، دلیل وجود آنها نیستند. پاستورزه کردن، فیلتراسیون و حرارت دادن عسل می تواند باعث از بین رفتن این خواص عسل شود. بنابراین برای حفظ و بهبود سلامتی و نیز افزایش سطح ایمنی بدن، توصیه می شود عسل گرما ندیده مصرف کنید.

 

برای آشنایی با "روش های درمان سرطان با عسل گرما ندیده" میتوانید، از بخش مقالات علمی عسل مجله سین سا ژاو استفاده کنید.

 

عسل گرما ندیده را از کجا تهیه کنیم

برای یافتن عسل گرما ندیده، بدنبال محصولاتی باشید که روی برچسب آن ها، کلمه "گرما ندیده" نوشته شده باشد. محصولاتی که عبارات "ارگانیک" یا " خالص" بر آنها درج شده لزوما گرما ندیده نیستند. ظاهر عسل نیز می تواند در تشخیص خام بودن عسل کمک کند. عسل رایج ظاهری بسیار شفاف و بدون زائده دارد. این در حالیست که عسل گرما ندیده دارای رنگ ترکیبی و ظاهری کدر یا کرمی می باشد. عسل گرما ندیده، سریع تر از عسل رایج کریستالیزه (رس بسته، شکرک زدن عسل) می شود. 

ممکن است با اصطلاحات "عسل خام" یا "عسل گرما ندیده" یا "عسل سرد" یا "عسل حرارت ندیده" برخورد کرده باشید، سین سا ژاو ارائه دهنده عسل گرما ندیده می باشد که به نام عسل سرد نیز شناخته می شود.

قیمت عسل گرما ندیده (خام و سرد)

عسل گرما ندیده معمولاً قیمت بیشتری نسبت به عسل رایج دارد، زیرا فرآیند تولید آن کمتری از زمان و انرژی مصرف می‌کند و حاوی مواد مغذی بیشتری است. همچنین عسل خام و سرد ژاو فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی طبیعی و ضدعفونی کننده موضعی مورد استفاده قرار گیرد.

عسل گرماندیده سین‌سا ژاو چیست؟

عسل گرما ندیده و خام ژاو نوعی عسل با فرمولاسیون ویژه است که به منظور حفظ خواص درمانی آن، در معرض حرارت و گرما قرار نگرفته است. شما برای تهیه و خرید عسل سرد ژاو، مناسب برای بیماران مبتلا به سرطان می توانید از بخش خرید محصولات عسل سایت ما دیدن کنید و یا برای دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید عسل با همکاران ما در ارتباط باشید.

پرسش های متداول

آیا عسل گرماندیده سین سا ژاو با توجه به فاکتورهای کلیدی معرفی شده، کیفیت خوبی دارد؟

بله، عسل گرماندیده سین سا ژاو با توجه به فاکتورهای کلیدی ارزیابی مرغوبیت عسل، کیفیت بالایی دارد. این عسل، با حفظ خواص بی نظیر عسل و اجتناب از گرمادهی آن، جمع آوری شده است. میزان ساکارز، میزان پرولین و میزان HMF در عسل سین سا ژاو، به ترتیب در حدود مجاز سازمان ملی استاندارد، حداقل 180 میلی گرم در گیلوگرم و حداکثر 40 میلی گرم در کیلوگرم می باشد.

آیا عسل گرماندیده سین سا ژاو برای بیماران مبتلا به سرطان قابل مصرف است؟

بله، بر اساس مطالعات و پژوهش‌های علمی، برای بیماران مبتلا به سرطان، حداکثر ساکارز مجاز در عسل، 2 درصد می باشد. در عسل گرماندیده سین سا ژاو، میزان ساکارز در حداکثر مجاز سازمان ملی استاندارد (5 درصد) است و از این رو، برای بیماران مبتلا به سرطان نیز قابل مصرف می باشد.

آیا میزان HMF در عسل گرماندیده سین سا ژاو، مقدار ایمنی برای مصرف کنندگان را دارد؟

بله، هرچقدر میزان HMF در عسل پایین‌تر باشد، گواهی بر تازگی عسل و از همه مهم‌تر، حرارت ندیدن آن است. در عسل گرماندیده سین سا ژاو، میزان HMF در حداکثر مجاز سازمان ملی استاندارد (40 میلی گرم در کیلوگرم) است و از این رو، مصرف این عسل برای کنترل کیفیت و سلامت مصرف کنندگان، ایمن می باشد.

خرید عسل